Back To Top

Dezinfekce autoklimatizace

Dezinfekce autoklimatizace patří mezi základní údržbu vozu, kterou by měl každý majitel auta dodržovat. Pokud je vaše autoklimatizace nevyčištěná, můžete tím ohrožovat své zdraví i zdraví vašich spolucestujících.

Vlivem teplotních rozdílů se totiž na výparníku sráží atmosférická vlhkost, která vytváří ideální prostředí pro tvorbu mikroorganizmů a plísní, což může vyvolat nepříjemné podráždění v nose či krku. Během běžného používání klimatizační jednotky se dále v klimatizačním systému usazují nežádoucí částice jako je prach, pyly, zbytky listů nebo nikotin. Nevyčištěná klimatizace tedy nejen v automobilu nepříjemně zapáchá, ale také vytváří prostředí, které není vhodné pro děti.

Dezinfekce autoklimatizace se provádí pomocí důkladného vyčištění větracích šachet i výparníku a dále se provede výměna pylového filtru. Díky tomu zvýší účinnost ventilátoru topení a také klimatizace. Výměna pylového filtru se doporučuje provádět po ujetí 15 000 km nebo alespoň 1x za rok, v závislosti na prostředí, ve kterém se automobil pohybuje.

Pokud se po dezinfekci autoklimatizace nepodaří napoprvé zápach úplně odstranit, je to známka zanedbané údržby. V tomto případě je potřeba dezinfekci v krátké době znovu zopakovat. Jako prevenci doporučujeme dezinfekci klimatizace provádět 2x za rok.